Haber

AK Parti Milletvekili Kara Ölmeztoprak deprem sonrası sulama sorununa çözüm arıyor

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Kahramanmaraş merkezli deprem sonrasında Doğanşehir ve Akçadağ ilçelerinde sulama kanallarının hasar görmesi sonucu ortaya çıkan sulama sorunlarının üretimi aksatmaması için her türlü çabayı gösterdiğini söyledi.

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, AK Parti Doğanşehir İlçe Başkanı Rüstem Çatı, Akçadağ – Doğanşehir Sulama Birliği Lideri Kürşad Karakuş, Doğanşehir Ziraat Odası Başkanı Burhan Tanık ve Akçadağ Ziraat Odası Başkanı Mehmet İnal ile birlikte Doğanşehir’de bir dizi temasta bulundu.

Ziyaretlerde konuşan Ölmeztoprak, “Doğanşehir’de heyelan riskinin ortadan kaldırılması ve Topraktepe ve Kılıçlıbağlar mevkilerinden geçen Akçadağ İsale Kanalı’nda Akçadağ ilçemize kesintisiz su akışının sağlanması için gerekli analizlerin yapılması konusunda istişarede bulunmak üzere buradayız. Doğanşehir İlçemizde bulunduğumuz kanal iki ilçemizdeki üreticiler için büyük değer taşıyor.Bu anlamda özellikle deprem sonrasında üreticilerimizin sorunsuz bir şekilde üretimlerine devam edebilmeleri için her türlü çalışmaya hazırız. Ziraat Odası Başkanlarımız ve Sulama Birliği Başkanımız bu anlamda bizi anında bilgilendiriyor.DSİ İl Müdürümüz ve Bölge Müdürümüzle her an iletişim halindeyiz.Ayrıca Tarım ve “Orman Bakanımız ve Bakan Yardımcılarımız da temas halinde. Bölgedeki hakimler ve üreticilerle bir araya gelerek, inşallah hep birlikte çalışarak zorlukları aşacağız” dedi.

Çözümlere ilişkin açıklamalarda bulunan Ölmeztoprak, “Doğanşehir İlçesi Topraktepe ve Kılıçlıbağlar mevkilerinden geçen Akçadağ iletim kanalında su sızıntıları olduğu ve bu durumun heyelan riski oluşturduğu bilgisi üzerine çözüm noktasında yetkililerimizle değerlendirmelerde bulunduk. Bölgedeki yaklaşık 1200 metrelik iletim kanalının onarımı ve su sızdırmazlık çalışmaları yapılıyor. Ayrıca, “Ayrıca kanalın sol tarafa kaydırılması ve oluşumunda gelişmiş sızdırmazlık elemanlarının kullanılması konusunda da istişarelerde bulunduk, “dedi.

“Kış sezonunda da çalışmalar devam edecek”

Bölgede inşaatı devam eden evlerin bir kısmının sona erdiğini belirten Ölmeztoprak, “Doğanşehir çok değerli ilçelerimizden biri ve 6 Şubat olayını yaşayan ilçemizin imar ve imar konusunda büyük çabalar sarf ediliyor. Doğanşehir’in Karşıyaka ve Altıntop bölgelerinde inşaatı devam eden 3’ü ticari olmak üzere 3 etapta 724, 603 ve 349 konut olmak üzere toplam 1.676 Afet Konutu’nun büyük çoğunluğu tamamlanarak teslim edilmeye başlanacak. 2 ay içerisinde hak sahipliği çalışmalarının da büyük bir kısmı tamamlanmış olup, rezerv alanlarındaki konut sayısının arttırılması için çalışmalar hız kesmeden devam etmektedir. Vatandaşların bir an önce kalıcı konutlarına kavuşması. Bu anlamda Bakanlıklarımız, Genel Müdürlüklerimiz ve ilgili kurumlarımız çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor ve kış aylarında da bu çalışmalara devam edecekler” dedi. – MALATYA

baglarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu